Villefranche Sur Saône et Chalon Sur Saône

AŞKIN BİLİMİ: Çekicilik ve İlişkilerin Gizli Kalmış Sırları
8,99 €
Haut de page

AŞKIN BİLİMİ: Çekicilik ve İlişkilerin Gizli Kalmış Sırları


  • Mehmet Oktar Guloglu
  • Date de parution : 22/06/2020
E-book – ePub – pas de protection

"Aşk birine seni mahvetme yetkisi vermek ve bunu kullanmayacağına güvenmektir." Antuan Quentin'in bu meşhur sözü aşık olduğumuzda yaşadığımız değişimlerin etkisini en iyi ifade eden tespitlerden bir tanesidir. Aşık olduğumuzda bazen kendimizin bile tanıyamadığı bambaşka birisine dönüşürüz… Bu dönüşümün sebebi beynimizde ve hormonlarımızda meydana gelen değişimlerdir. Elinizde tuttuğunuz bu kitap aşkın evriminden başlayıp, beğenmeden ayrılığa kadar bir ilişkinin tüm adımlarında vücudumuzda ve beynimizde gerçekleşen değişimler konusunda yapılmış binlerce bilimsel makaleyi inceleyerek bu davranışlarımızın sebeplerini açıklıyor.

 

Bu bilimsel yolculuğunuzda sadece aşık olduğumuzda meydana gelen bu değişimin altında yatan nörobiyolojik sebepleri bulmayacaksınız. Çekiciliğimizi nasıl arttıracağımıza dair bilimsel ipuçlarından, karşımızdaki kişinin bizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın yollarına; sağlıklı ve mutlu bir ilişki için flört döneminde kaçınılması gereken davranışlardan, ayrılık acısını en kolay atlatmamızı sağlayacak yöntemlere kadar hayatınızı kolaylaştıracak birçok konunun gizli kalmış sırlarını da aralayacaksınız.

 

Bilgi en büyük güçtür. Bugüne kadar sadece sınırlı sayıda bilim insanının erişiminde olan aşk konusundaki bilimsel çalışmaları herkesin en rahat anlayabileceği şekilde sunan bu kitabın size vereceği gücü keşfetmeye hazır mısınız?

 

YAZAR HAKKINDA

Doktora çalışmalarını İsveç Lund Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Sinirbilim üzerine yapan M. Oktar Güloğlu, Türkiye'ye döndükten sonra çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yapmıştır. Aşkın Nörobiyolojisi, Kognitif Nörofizyoloji ve Nöroloji gibi çeşitli dersler vermiştir. ATLAS, Focus, Magma gibi ulusal dergilere popüler bilim konusunda çeşitli yazılar da yazan M. Oktar Güloğlu, Aşkın Nörobiyolojisi konusunda Türkiye'nin farklı illerinde birçok seminer de vermiştir.

Ce livre est classé dans les catégories :

Vous aimerez aussi

Les lecteurs en parlent

Aucun commentaire n'a été posté sur ce livre.

Ajouter votre commentaire
8,99 €
?
Vérifier la compatibilité de vos supports

Fiche technique

Détails du fichier

  • ePub
  • Protection numérique : pas de protection