Villefranche Sur Saône et Chalon Sur Saône

Amerika Nasıl Satın Alınır? (1)
8,49 €
Haut de page

Amerika Nasıl Satın Alınır? (1)


  • Ercüment Kılıç
  • Date de parution : 20/05/2020
E-book – ePub – pas de protection

40 yıl Türkiye adına Amerilka'da ve tüm dünyada hem resmi hem de bireysel olarak tanıtımcılık lobicilik yaptım. 

 

İddia ediyorum, bireysel olarak benden daha çok yapan olmamıştır.  Aksini söylemek isteyenler, örnek vererek kitabımın yorum sitelerine görüş bildirebillirler. Devlet yardımı almamış olacak, kendi cebinden yapmış olacak, ticaretini yapmamış olacak, para için yapamış olacak.  . Ancak, önce web sitem www-ercumentkilic.com 'u incelemeleri gerekir.

 

Aslında bu kitabı yazmamdaki amacım "lobicilikte nasıl başarılı olur"u anlatmak iken, kitap "lobicilikte nasıl başarısız olunur?" kitabı oldu.  Çünkü biz Türkleri anlatıyorum. 

 

Lobiciliğimizi anlatırken 4  konuyu ele aldım: Devlet, özel sektör ve siviller ve sivil toplum kurumlarımız.. 

 

Bu eleştiri ve önerileri de 2 tema üzerinde değerlendirdim.  !)  40 yıllık tecrübelerim.  2) Başkaları lobiciliği nasıl  yapıyor? 

 

Kitapta yaptığım değerlendirmeler büyük oranda ABDve bir kısım da Avrupa tecrübelerimden kaynaklanmaktadır. 

 

2 ciltlik bu kitabın özünü 3-5 kelimede özetlendirmek gerekirse söylemek istediğim şudur ki, Türkiye'nin lobicilikte başarılı olabilmesinin artık bir tek yolu kalmıştır, O da daha da gecikmeden ve bugünden tezi yok bir Lobicilik Bakanlığının kurulması - Aynen Ermenistan Cumhuriyeti'nin yaptığı gibi.

 

2009'da Türkiye'de Babil Yayınevi'nin yayınladığı kitabın 1. cildinde lobicilik hatıralarım ve lobicilikte Türk yapılanması ve 2. ciltte de Amerikan lobicilik sistemi anlatılmakta.

 

Kitapta Türkiye'yı bekleyen tehlikeler  olarak nitelendirdiğim bazı olaylar, çok şükür ki -Türkiye'nin çalışmaları neticesinde değil-  anti-Turk diasporaların beceriksizliği nedeniyle gerçek olmamıştır Ancak bu tehlikelerin gelecekte tekrar pişirilip önümüze koyulacağından kimsenin şüphesi olmasın.  Bu nedenle ben doğruları söylemeye devam edeceğim.  

 

Türkiyemizin yöneticilerinin danışmanları da dünya aydını olanlardan oluşuncaya kadar biz de hep beraber bekleyeceğiz ve Amerika'ya saydıracağız..

 

Daha çok saydırırız..

Ce livre est classé dans les catégories :

Vous aimerez aussi

Les lecteurs en parlent

Aucun commentaire n'a été posté sur ce livre.

Ajouter votre commentaire
8,49 €
?
Vérifier la compatibilité de vos supports

Fiche technique

  • Date de parution : 20/05/20
  • Éditeur : Ercüment Kılıç
  • EAN : 9781393260554
  • Format : ePub

Détails du fichier

  • ePub
  • Protection numérique : pas de protection